O BAZIE:

 

strona główna

 

 

Baza namiotowa "Pod Wysok±" znajduje się w Małych Pieninach nad Jaworkami na wschód od Szczawnicy.

Jaworki leż± (w linii powietrznej) ok. 85 km na południowy-wschód od Krakowa i ok. 45 km na północny-wschód od Zakopanego. Położone s± na pograniczu Pienin i Beskidu S±deckiego.

Sama baza znajduje się w małej dolince na wysoko¶ci około 710 m npm. przy zielonym szlaku z Jaworek na najwyższy szczyt Pienin - Wysok± (1052 m). W promieniu kilku kilometrów wokół bazy nie ma prawie żadnej zabudowy. Jedynymi oznakami ludzkiej działalno¶ci s± widoczne na halach pasterskie szałasy i kierdle wypasanych owiec. Niezbyt dalekie położenie Jaworek (w dół ok. pół godziny) daje możliwo¶ć robienia zakupów.

Urozmaicony teren zachęca do wędrówek. W okolicy można podziwiać malownicze w±wozy Homoli i Białej Wody, wspi±ć się na Wysok±, zobaczyć wypas owiec, spróbować pasterskich produktów: żętycy i bundzu. Można także udać się na dłuższ± wycieczkę w Pasmo Radziejowej Beskidu S±deckiego lub w Małe Pieniny. Korzystaj±c z komunikacji PKS, busów lub samochodu można wybrać się na wycieczkę do Pienińskiego Parku Narodowego, na Spisz lub w Gorce.

baza - kuchnia i jadalnia
zwijanie bazy

 

 

 

 


 

na górę
[na górę strony]

strona główna
[strona główna]